ALGIMANTO ALEKSANDRAVIČIAUS FOTOGRAFIJŲ PARODOS ATIDARYMAS

ALGIMANTO ALEKSANDRAVIČIAUS FOTOGRAFIJŲ PARODOS ATIDARYMAS

(2023-02-07) 18.00 val. – Žagarės kultūros centre

Žagarė sutinka Vilnių! Žagarė, kupina medinės architektūros, švenčia 825 sukaktį ir sutinka Vilniaus medinę architektūrą, kuris švenčia 700 metų jubiliejų.

Vasario 7 d. 18 val. kviečiame jus į Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus parodą „276 žingsniai link EUROPOS“. Kadangi šiais metais Vilniaus miestas švenčia savo 700 metų jubiliejų- tai Vilniaus miesto dalis – medinės Šnipiškės.

Paroda pradėjo savo kelią 2020 metų rugsėjo 13 dieną Rudens šventės metu Vilniaus Skansene, Giedraičių gatvėje ant medinės tvoros. Būtent šioje teritorijoje gimė fotografijų ciklas, kur užfiksuoti vaizdai atskleidžia savotišką dialogą tarp stiklinių dangoraižių ir laike sustingusių senųjų medinių trobų.

Vėliau paroda buvo perkelta į Šnipiškių rajone esančią Vilniaus Šv.arkangelo Rapolo bažnyčią, prekybos centrą EUROPA bei Energetikos ir Technikos muziejų. 2021 metų vasarą Šnipiškių kontrastingoji dalis buvo pristatyta Palangoje, ant vilos RAMYBĖ medinio pastato sienų. Rudenį paroda vėl grįžo į sostinę ir buvo eksponuojama paveldo parodoje HERITAS,  bei nukeliavus į Latviją – Bruknas muiža bažnyčios Žiemos sode.

VšĮ „EIK ART“ turi sukūrus interaktyvaus kino projektą www.276.lt, kur neišeinant iš namų galite šnipinėti po Medinių Šnipiškių rajoną – Vilniaus Skanseną. Tai beveik 8 ha. ploto užimanti teritorija, kuri yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą kaip urbanistinė, architektūrinė ir etnokultūrinė vertybė. Svetainėje www.276.lt yra ir Algimanto Aleksandravičiaus kūrinių galerija.

Renginio ikėlimo informacija