Edukacijos

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Plačiau apie Kultūros pasą: https://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/kulturos-pasas/kulturos-pasas-1

 

PAGAL KULTŪROS PASO PROGRAMĄ SIŪLOME ŠIUOS UŽSIĖMIMUS:

 

 

 

 

FORUMO TEATRO DIRBTUVĖS

Kategorija: performansas (tarpdisciplininis menas), dramos teatras
Skirta klasėms: 8-12
Kaina mokiniui: 6 EUR
Plačiau: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/8657

Forumo teatro tikslas – skatinti debatus, parodant alternatyvas, įgalinti žmones tapti situacijos herojais realiame gyvenime. Čia dalyviai niekada nesulaukia vieno, „teisingiausio“ atsakymo, bet patys nagrinėja gyvenimiškas situacijas ir ieško išeičių. Juk būtent bejėgiškumo jausmas sunkiausiais gyvenimo momentais veda į nusivylimą ir destrukciją. Jaunimas dalyvaus veikloje kuri veda savęs pažinimo, motyvavimo ir pilietiškumo ugdymo keliu. Užsiėmimai su Forumo teatru sprendžia ir iškelia į viešumą problemas esančias šalia apie kurias nutylima ar bijoma viešinti.

 

 

FOLKŠOKIŲ DISKOTEKA

Kategorijos: šokis, etninė kultūra
Skirta klasėms: 7-10
Kaina mokiniui: 3 EUR
Plačiau: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9450

Programos metu mokiniai sužinos apie visoje Lietuvoje paplitusius senuosius lietuvių liaudies šokius, unikalias ir savitas Žagarės krašto šokio tradicijas, mokysis juos šokti, dalyvaus savotiškoje „Folk Diskotekoje“! O svarbiausia – turės galimybę suprasti, kad tai yra įdomu, patrauklu ir smagu! Programą sudaro: Pasakojimas ir video apie senuosius lietuvių liaudies šokius; Senųjų lietuvių liaudies šokių mokymasis praktiškai / folk diskoteka; Refleksija po praktinių užsiėmimų.

 

 

TEATRALIZUOTA EKSKURSIJA ŽYDŲ PAVELDO TAKAIS ŽAGARĖJE

Kategorijos: kultūros paveldas, daugiakultūriškumas
Skirta klasėms: 5-10
Kaina mokiniui: 5 EUR
Plačiau: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9619

Siūlome Jums teatralizuotą ekskursiją po Žagarę aplankant išlikusius žydų pastatus, kuriuose kažkada buvo žydų sinagogos, mikva, rabino namas, mokyklos. Sutiksime įvairiausias istorijas ir jų personažus, leisimės į šimtamečius pasakojimus ir bandysime identifikuoti senąją žydų Žagarę. Ekskursiją ves važiuojantis teatro karutis, Žydas ir jo lėlės.

 

 

 

LELIUMŲ LAIKAS

Kategorijos: muzika, etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-5
Kaina mokiniui: 4 EUR
Plačiau: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9133

Edukacinės programos metu mokiniai leisis į magijos ir laukimo kupiną kelionę, ypatingą advento laikotarpį, kurios metu susipažins su advento-leliumų dainomis, burtais, žaidimais bei tradicijomis. Mokiniai sužinos apie advento laikotarpio specifiką, kodėl jo metu įsivyrauja ramybė, kokios emocijos ir būsenos atsispindėdavo senolių gyvenime, kokie pagrindiniai advento simboliai ir kokia jų reikšmė.

 

 

 

„M. Katiliškio gyvenimas ir kūryba“ (Nuotolinė paslauga)

Žagarė – senas ir unikalus miestas savo istorija, kultūros paveldo objektais, išskirtinėmis erdvėmis, asmenybėmis. Vienas iš jų –  tai likusi sodybos vieta, kur apsuptyje liepų alėjos atstatyto šulinio, stogastulpio ir paminklinio akmens žymima rašytojo Mariaus Katiliškio sodyba. Albinas Marius Vaitkus vaikystę ir ankstyvąją jaunystę praleido Katiliškių kaime (iš šio pavadinimo ir kilo rašytojo pseudonimas). Mokėsi Žagarės progimnazijoje. Čia gimė pirmieji jo kūriniai, pirmosios eilės, gebėjimas tiksliai perteikti veikėjų paveikslus, gamtos ir buities detales. Lietuvių literatūra turtinga jo romanais, novelėmis eilėraščiais. Programos metu filmuotos medžiagos pagalba aplankysime rašytojo sodybos vietą, Žvelgaičio piliakalnį, kurį dažnai lankydavo rašytojas. Programos pabaigoje vyks žinių turnyras kurio metu bus paruošti klausimai ir užduotys pagal pateiktą medžiagą. Mokiniai susiskirstys į komandas kurios varžysis tarpusavyje ir ugdys kritinį mąstymą. Nugalėjusiai komandai bus išsiųsti apdovanojimai.

Informacija:

  • Skirta 9-12 kl. mokiniams
  • Trukmė – iki 40 min.
  • Moksleivių ir juos lydinčių asmenų skaičius – 30
  • Edukacijos kaina – 3 Eur
  • Programa vykdo: Diana Sičiovienė, +37067445711, diana.sicioviene@zagareskulturoscentras.lt
  • Programa vykdoma: 2021-09-01 – 2023-12-01