Edukacijos

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Plačiau apie Kultūros pasą: https://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/kulturos-pasas/kulturos-pasas-1

 

PAGAL KULTŪROS PASO PROGRAMĄ SIŪLOME ŠIUOS UŽSIĖMIMUS:

 

 

 

 

FORUMO TEATRO DIRBTUVĖS

Kategorija: performansas (tarpdisciplininis menas), dramos teatras
Skirta klasėms: 8-12
Kaina mokiniui: 6 EUR
Plačiau: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/8657

Forumo teatro tikslas – skatinti debatus, parodant alternatyvas, įgalinti žmones tapti situacijos herojais realiame gyvenime. Čia dalyviai niekada nesulaukia vieno, „teisingiausio“ atsakymo, bet patys nagrinėja gyvenimiškas situacijas ir ieško išeičių. Juk būtent bejėgiškumo jausmas sunkiausiais gyvenimo momentais veda į nusivylimą ir destrukciją. Jaunimas dalyvaus veikloje kuri veda savęs pažinimo, motyvavimo ir pilietiškumo ugdymo keliu. Užsiėmimai su Forumo teatru sprendžia ir iškelia į viešumą problemas esančias šalia apie kurias nutylima ar bijoma viešinti.

 

 

FOLKŠOKIŲ DISKOTEKA

Kategorijos: šokis, etninė kultūra
Skirta klasėms: 7-10
Kaina mokiniui: 3 EUR
Plačiau: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2196

Programos metu mokiniai sužinos apie visoje Lietuvoje paplitusius senuosius lietuvių liaudies šokius, unikalias ir savitas Žagarės krašto šokio tradicijas, mokysis juos šokti, dalyvaus savotiškoje „Folk Diskotekoje“! O svarbiausia – turės galimybę suprasti, kad tai yra įdomu, patrauklu ir smagu! Programą sudaro: Pasakojimas ir video apie senuosius lietuvių liaudies šokius; Senųjų lietuvių liaudies šokių mokymasis praktiškai / folk diskoteka; Refleksija po praktinių užsiėmimų.

 

 

TEATRALIZUOTA EKSKURSIJA ŽYDŲ PAVELDO TAKAIS ŽAGARĖJE

Kategorijos: kultūros paveldas, daugiakultūriškumas
Skirta klasėms: 5-10
Kaina mokiniui: 5 EUR
Plačiau: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2127

Siūlome Jums teatralizuotą ekskursiją po Žagarę aplankant išlikusius žydų pastatus, kuriuose kažkada buvo žydų sinagogos, mikva, rabino namas, mokyklos. Sutiksime įvairiausias istorijas ir jų personažus, leisimės į šimtamečius pasakojimus ir bandysime identifikuoti senąją žydų Žagarę. Ekskursiją ves važiuojantis teatro karutis, Žydas ir jo lėlės.

 

 

 

LELIUMŲ LAIKAS

Kategorijos: muzika, etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-5
Kaina mokiniui: 4 EUR
Plačiau: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2239

Edukacinės programos metu mokiniai leisis į magijos ir laukimo kupiną kelionę, ypatingą advento laikotarpį, kurios metu susipažins su advento-leliumų dainomis, burtais, žaidimais bei tradicijomis. Mokiniai sužinos apie advento laikotarpio specifiką, kodėl jo metu įsivyrauja ramybė, kokios emocijos ir būsenos atsispindėdavo senolių gyvenime, kokie pagrindiniai advento simboliai ir kokia jų reikšmė.

 

 

 

KŪRYBIŠKUMAS BE SIENŲ

Kategorijos: dizainas
Skirta klasėms: 1-7
Kaina mokiniui: 5 EUR
Plačiau: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1782

Moksleiviai bus supažindinti su kūrybiškumo galia mūsų visuomenėje. Pažiūrės trumpą filmuką. Po to bus pakviesti apžiūrėti įvairia technika skirtingų žmonių sukurtų darbelių. Tai ir paveikslai iš senų žurnalų, odos atraižų, gamtinių medžiagų. Suvenyrai, įvairios dekoracijos, stalo žaidimai. Tai ir ištaiginga pasakų pilis iš bulvių traškučių indelių ar net linksmas žaidimas iš senos popierinės dėžės. Po susipažinimo su kūrybiniais darbeliais, moksleiviams bus pasiūlyta patiems, pasitelkus fantaziją, pasigaminti taikios planetos žvaigždę iš popieriaus ritinėlių. Savo kūrybinį darbą jie galės parsinešti namo.

 

 

PARIBIO MENAS – KŪRYBIŠKUMO AMATAS ŽAGARĖJE

Kategorijos: kultūros paveldas, performansas (tarpdisciplininis menas)
Skirta klasėms: 7-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Plačiau: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2090

Mokiniai įsilies į kūrybiškumo žaidimą gyvoje, menu pulsuojančioje Žagarės miesto erdvėje. Lankant įvairius meno objektus, mokiniai diskutuos, kada menas tampa performatyvus ir koks meno tikslas erdvėje? Kuo profesionalusis menas skiriasi nuo alternatyvaus meno? Kodėl žmonės kuria apleistuose pastatuose? Per diskusiją mokiniai bus supažindinami su įvairiais meno žanrais, jų koncepcija. Vaikštant po įvairias Žagarės miesto erdves kuriose „gyvena“ meno projektai, mokiniai magnetinėse lentose kiekvienam meno kūriniui sukurs po raktinį žodį, iš kurių edukacijos pabaigoje, kurs meno kūrinių istorijas.