VAKARAS, SKIRTAS AKTOREI FAUSTAI LAURINAITYTEI / ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIS 2023

VAKARAS, SKIRTAS AKTOREI FAUSTAI LAURINAITYTEI / ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIS 2023

Penktadienį (liepos 14 d.) Žagarės vyšnių festivalio metu, minint Žagarės 825 metų sukaktį, siekiame išryškinti šio krašto asmenybes. Tarp jų – kilusi iš Žagarės, teatro aktorė Fausta Laurinaitytė. Renginyje buvo  pristatytas filmas „AKIMIRK(SL)INIS“. Tai filmas apie iš Žagarėje gimusią, augusią , beveik keturiasdešimt  metų atlikusią vaidmenis  Šiaulių valst. dramos teatre aktorę Faustą Laurinaitytę.

Diskusijų-prisiminimų programoje dalyvavo režisierius Gytis Padegimas ir aktorės Monika Šaltytė, Olita Dautartaitė. Po filmo peržiūros ir diskusijos visi keliavo į F. Laurinaitytės įamžinimo kėdės atidengimo ceremoniją. Dėkojame dalyvavusiems svečiams bei Žagarės regioninis parkas už skirtas lėšas kėdės sukūrimui.

„AKIMIRK(SL)INIS“ – dokumentinis filmas apie teatro laikinumą, jo grožį ir žiaurumą. Ir apie žmogų tame laikinume. Žmogų, kuris padovanoja savo gyvenimo laiką, jėgas, jausmus scenai, sukurtai realybei, kuriam teatro realybė – tikresnė už buitiškąją. Uždangai nusileidus, akistata su savimi pačiu dažnai būna sudėtinga ir sunki. Dokumentinio filmo pristatymas tai ne tik pagarbos 80-tmetį švenčiančiai aktorei ženklas, bet  ir pažintis su teatro užkulisiais, galimybė bendrauti, diskutuoti  su režisieriumi, aktoriais, filmo kūrėjais.

Foto – Jonas Vapsva

///

Projektą „Kilogramas kultūros provincijoj“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono savivaldybė.

Organizatorius – Žagarės kultūros centras.