IŠSKIRTINIS IR BROLIŠKAS MUZIKINIS PERFORMANSAS

IŠSKIRTINIS IR BROLIŠKAS MUZIKINIS PERFORMANSAS

Rugpjūčio 4 d. Žagarėje, prie Lietuvos-Latvijos riboženklio, įvyko išskirtinis muzikinis performansas „BROLIAI“.

Pirmą kartą renginį organizavome tarp Lietuvos ir Latvijos sienos, nuostabiame pušyne, kuris atskiria kaimynines šalis simbolišku grioveliu. Tokia erdvė sukūrė išskirtinę atmosferą muzikiniam performansui „Broliai“, kurio atlikėjai profesionalūs muzikantai – Gintas Gascevičius (LT) ir Reinis Jaunais (LV).

Šiuolaikinio meno performansas „Broliai“ aktualizuoja broliškų tautų ir valstybių vienybę šių dienų pavojų akivaizdoje. Mūsų identitetai susiformavo šimtmečiais trukusiose kovose už laisvę. Ir karingos kaimyninės šalies agresijos akivaizdoje yra aišku, kad kova už savo vertybes nesibaigė.

Gintas Gascevičius (Lietuva) – Lietuvos roko ir avangardinės muzikos atlikėjas, grupės „Bix“ būgnininkas.

Reinis Jaunais (Latvija) – koncertuoja po visą pasaulį, atlikėjas stebina įvairiomis gitaros grojimo technikomis (įskaitant perkusinį, tapping, looping, bei finger-picking). Atlikėjas pasirodo daugiau nei 200 koncertų per metus bei rengia turus po Europą, Aziją, Australiją ir Naująją Zelandiją, išleido savo aštuntąjį muzikos albumą pavadinimu „Klejā“.

Pagal Žagarės kultūros centro projektą „Fringe festivalio tiltai VII“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono savivaldybė.

Projekto partneriai: „Sidabrės“ laikraščio redakcija, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, Žagarės bendruomenė „Veidė“, Žagarės gimnazija, Žagarės specialioji mokykla, VŠĮ Žagarės balselis.