Menininkės JULIJOS POCIŪTĖS video kūrinys „PELKĖ“ (sukurtas 2020 m. lapkričio 11 – 15 dienomis Žagarės kultūros centro projekto: Meno laboratorija “Menas su langinėmis“ rezidencijos metu).

 
 
Pristatome menininkės JULIJOS POCIŪTĖS video kūrinį „PELKĖ“, sukurtą šių metų lapkričio 11 – 15 dienomis Žagarės kultūros centro projekto: Meno laboratorija “Menas su langinėmis“ rezidencijos metu.
 
Žiūrėti čia: JULIJOS POCIŪTĖS video kūrinys „PELKĖ“
  
JULIJA POCIŪTĖ:
„Atvykusi į Žagarę tyrinėjau erdvę, fotografavau senąją medinę Žagarės architektūrą – namus, Raktuvės koplyčią, vėliau apsilankiau Mūšos tyrelio pelkėje su ilgiausiu Lietuvoje 8 kilometrų lentų taku. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę patyrinėti šią išskirtinę gamtos suformuotą erdvę. Mane sudomino galimybė šioje vietovėje keliauti ilgu taku ir stebėti besikeičiantį kraštovaizdį – nuo akivarų iki mažėjančių ir aukštėjančių medžių, skirtingos šviesos erdvėje.
Savo kūryboje tyrinėju persidengiančius realybės ir atminties sluoksnius. Pelkė – gamtos darinys – filosofiškai man atspindi palaipsniui užsitraukiančią žmogaus atmintį, kuri sluoksniais uždengia realybės patyrimą. Taip pat istoriškai pelkė talpina savyje pasipriešinimo judėjimo atmintį, o šių dienų globaliame kontekste leidžia plačiau suvokti šios ekosistemos indėlį į gamtos išsaugojimą. Tuo pačiu atspindi žmogaus prisiminimus, kurie, kaip pelkės suformuoti sluoksniai, glūdi atmintyje ir persidengia su realybės patyrimais kuriuos tyrinėti galima nubrėžtu “taku”.
 
 
 
Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012