(2021–12–06) 18.00 val. – Teatras „ATVIRAS RATAS“ pristato: Spektaklis „LIETAUS ŽEMĖ“ (Biografinės improvizacijos) Gaižaičių bendruomenės namuose (Vilties g. 9)

„JUODEIKIAI – MAŽOJI LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2021“ renginys.

Įėjimas nemokamas. Žiūrovams privaloma – galimybių pasas, nosį ir burną dengiančios veido kaukės.
Reikalinga išankstinė žiūrovų registracija tel.: 868785967
(Juodeikiečiai, norintys pamatyti spektaklį, bus nuvežami ir parvežami. Registruotis pas Juodeikių kaimo bendruomenės pirmininkę Eglę Ginkuvienę, tel.: 868616671)

Režisierius ir idėjos autorius: Aidas Giniotis
Aktoriai – kūrėjai: Giedrius Kiela, Jurgis Marčėnas, Ieva Stundžytė, Justina Smieliauskaitė, Jonas Šarkus, Justas Tertelis, Benita Vasauskaitė, Judita Urnikytė.
Scenovaizdžio autorius: Aidas Giniotis
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Ramunė Skrebūnaitė

Spektaklis „Lietaus žemė“ – tai biografinės improvizacijos, kurios remiasi rate sėdinčių žmonių gyvenimo istorijomis. Tarpukario ir pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijas, kurios palietė kiekvieną iš jų asmeniškai, teatro aktoriai perteikia „Atviro rato“ kūrybiniu principu.
Spektaklyje nesiekiama tiksliai dokumentiškai atkurti tuo laikotarpiu gyvenusių asmenų biografijų – aktoriai ieško būdų, kaip tuos žmones prakalbinti čia ir dabar. Teatrine kalba. Per save apie kitus. Apie praeitį gyvenant šiandiena, bet galvojant apie ateitį.
„Lietaus žemėje” plėtojamos Lietuvos tarpukario laikmečio realijos, sekant kelių šeimų džiaugsmus ir tragedijas: vaikystė kaime, draugystės išdaigos, pirmoji meilė šokiuose, branda besikaupiant Antrojo pasaulinio karo audrai, tragiški likimai partizanų kovose ir trėmimuose. Nors kiekvienas mūsų dar mokyklos suole skaitėme apie šio laikotarpio kultūrą ir kasdienybę, „Atviras ratas” priverčia į tarpukarį ir po jo sekusį laikotarpį pažiūrėti visiškai kitaip – ne kaip į datų ar faktų sąrašą, bet kaip į tikrų žmonių tikras gyvenimo istorijas; žmonių, kurių jausmai ir svajonės ne itin skyrėsi nuo mūsų. (Eimantė Liubertaitė / Teatrai.lt)

2012m. festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris’12“ spektaklis „Lietaus žemė“ žiūrovų išrinktas geriausiu spektakliu mažojoje scenoje.
2012m. spektaklis nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui už geriausią nacionalinę dramaturgiją.

 

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012