(2020-12-20) 19.00 val. – PROMOČIŲ GIESMĖS – SAULĖGRĮŽA (tiesioginė Facebook transliacija)

 

Nuoroda į tiesioginę transliaciją: Promočių Giesmės – Saulėgrįža (tiesioginė Facebook transliacija)

S a u l ė g r į ž a.
Lietuvis, kur bebūtų, savyje nešasi visus metų laikus, rėdos ratą, gamtos alsavimą ir išgyvena tai ne tik išorėje, bet ir savo dūšioje. Pavasarį besigėrintis gamta į žemę pirštus kiša, vasarą, džiaugiasi, rudenį įlenda į apmastymus, žiemą dėkoja ir paleidžia, ašarą nubraukia, lyg senosios tradicijos alsuotų per mus mūsų protėvių atodūsiais, lyg jie iš tikro sėdėtų prie stalo per Kūčių vakarienę. Tas gamtos ritmas lyg senas būgnas muštų mūsų širdies dūžiais.
Kviečiu susiburt prie žydrųjų ekranų ir paminėt tamsiausią naktį ir šviesiausią gamtos virsmą. Saulės sugrįžtuvių išvakarėse. Išlaukt ir pašventint – buvimu kartu su savais ir dainomis menančiomis pasaulio atsiradimą. Tai ne koncertas. Tai vieta, kur dainuoja visi. Daina visais laikais, visose tautose buvo, yra ir bus lygi maldai. Tad kviečiu prie stalo kartu su gamta, protėvių šešėliais ir mūsų dvasios duona – daina.
 
Rimties metas prieš Saulėgrįžą, žiemos solsticiją. Ji buvo prieš mus, liks ir po mūsų. Apie tai kas amžina, šventa ir archajiška.
Susiburkim
Kails!
Tiesioginė transliacija.
 
Vakaro šaukliai:
Tadas Dešukas – mandolina, smuikas.
Laurita Peleniūtė – balsas, shtuty box, būgnas.
 
 
Žagarės kultūros centro projektas –
Meno laboratorija – „Menas su langinėmis“
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba
Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012