(2020-12-10) Žagarėje reziduoja garso menininkas PATRIS ŽIDELEVIČIUS

 
 
 
 
 
 
Pagal Žagarės kultūros centro projektą: Meno laboratorija “Menas su langinėmis“(remia Lietuvos kultūros taryba) šiomis dienomis Žagarėje reziduoja ir kūrybinėse dirbtuvėse “Lauko įrašų istorija: Žagarė” kuria žinomas garso menininkas, kompozitorius ir atlikėjas PATRIS ŽIDELEVIČIUS.
 
 
 
Rezidencijos Žagarėje metu, menininkas, pasitelkdamas skirtingas garso įrašymo technikas, fiksuos urbanistinėse, architektūrinėse bei gamtinėse erdvėse randamus garsus. Rezidencijos rezultato – muzikinės kompozicijos, dedikuotos Žagarei – pagrindą sudarys ne tik įprastomis lauko įrašų techninėmis priemonėmis, bet ir hidrofonu (po vandeniu) įrašyti natūralios aplinkos ir žmogaus kuriami skaitmeniniai, analoginiai bei mechaniniai garsai, kurie visi kartu ir sudaro Žagarės garsovaizdžius. Visas šis procesas gali būti matomas kaip garsinės intervencijos, koncertas be koncerto, garso įrašų sesija vykstanti viešoje erdvėje.
 
https://www.mic.lt/…/kompozitoriai…/patris_zidelevicius/
https://www.ore.lt/2018/12/patris-zidelevicius
 
Menininkas savo kūrybą skirsto į dvi kardinaliai skirtingas dalis. Pusė Patrio kūrybos – violončele atliekamas noizinis ambientas, išplukdantis į naujas erdves, o likusioji – eksperimentinis techno, neapsibrėžiantis savęs žanro ar stilistikos ribose.
Menininko muzikoje dera klasikinio instrumento – violončelės – melodijos, skaitmeniniai garsynai, analoginių sintezatorių išgaunami pasažai ir lauko įrašai. Jo gyvi sceniniai pasirodymai kartais primena žmogaus – mini-orkestro solo, kuriuose improvizuotos muzikinės gijos susiveja į nuoseklias kompozicijas.
 
Foto: Edvinas Valikonis
Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012