(2020-11-11) Žagarėje reziduoja menininkė JULIJA POCIUTĖ

Pagal Žagarės kultūros centro projektą: Meno laboratorija “Menas su langinėmis“(remia Lietuvos kultūros taryba) šiuo metu (lapkričio 11 – 15 d.) Žagarėje reziduoja menininkė JULIJA POCIUTĖ.
JULIJA POCIUTĖ – tarpdisciplininio meno kūrėja, savo kūryboje derinanti video meno, skulptūros, dizaino elementų ir fotografijos medijas. Apjungdama skirtingas materijas menininkė kviečia žiūrovą, per savo patirtį permąstyti fundamentalius aplinkos principus tokius kaip tikrovė ir iliuzija. Savo meno praktikoje Pociūtė tyrinėja iliuzijos, atspindžio, atminties temas kaip dvigubą ir laikiną žmogaus ir aplinkos santykį, iškeliant atminties įtaką šiandienai. Besidomint istorine atmintimi tyrinėja asmeninius santykius dekoduojant praeities simbolius. Menininkė aktyviai veikia meno lauke, nuolat dalyvauja grupinėse parodose ir meno festivaliuose, yra surengusi ne vieną personalinę parodą Lietuvoje ir užsienyje (Suomija, Danija, Vokietija, Portugalija, Italija). Jos kūriniai yra Danijos ir Ispanijos muziejų kolekcijose.
Rezidencijos metu menininkė atsižvelgdama į istorinį vietovės kontekstą kolekcionuoja fotografijas ir video medžiagą. Tyrinėja Mūšos tyrelio pelkę kurioje įžvelgia atminties sluoksniavimo ir persidengimo principą, siejamą su kanoninės muzikos kūrimo idėja. Apjungdama fotografijos, teksto ir objektų vaizdus į video kūrinį, iškelia gamtos ir žmogaus atminties persidengimo klausimą.
 
Kūriniai:                                                                      1. “Linija”, 2017, HD video 09:06 min.
2. “Miškas”, 2020, veidrodis, plienas, fotospauda ant stiklo, led šviesa, 70×70 cm., fotografija: Ieva Saudargaitė.
 
 
 
 
 
Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012