(2020-06-06) 14.00 val. – Kamerinis muzikinis spektaklis „LIETUVIŠKŲ ROMANSŲ VAINIKAS“ (VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, GIEDRĖ ZEICAITĖ, EDITA ZIZAITĖ)

Prie buvusio Žagarės gimnazijos technologijų kabinetų pastato (Jaunimo g. 1)
(Spektaklis nemokamas)

Spektaklyje ,,keliaujama“ Lietuvos romanso keliu: iš kaimo, į miestą. O mieste – į profesionalių kompozitorių kūrybą. Skamba ne tik Lietuvos romansų karaliaus A. Kačanausko kūriniai, bet ir J.Naujalio, J.Tallat-Kelpšos, A.Raudonikio, A.Bražinsko romansai. Žiūrovai turi džiaugsmą išgirsti ne tik svajingus B.Dvariono fortepijoninius kūrinius, bet ir nežinomus V.Kudirkos saloninės muzikos perliukus.
Žiūrovams skleidžiasi tarpukario Lietuvos Laikinosios sostinės meno salonų gyvenimo atspindžiai scenose apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones. Legendinių asmenybių – Maironio, K.Binkio, J.Tumo–Vaižganto, J.Aisčio, B.Brazdžionio, S.Nėries – žinomi ir nežinomi portretų štrichai ryškėja per amžininkų prisiminimus, bei jų pačių gyvenimo geismo kupiną kūrybą. Sanpynoje istorinių ir kultūros faktų atsispindi tarpukario istorija, laikmetis ir asmenybės, kurios dėjo pagrindus Lietuvos profesionaliai kultūrai ir menui.

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė.
Garsiausių šalies režisierių spektakliuose yra sukūrusi įsimintinų vaidmenų. Pelniusi apdovanojimus už vaidmenis, poetinio žodžio sklaidą, kamerinius spektaklius, visuomeninę veiklą. Yra inicijavusi, režisavusi ir drauge su kitų sričių menininkais įgyvendinusi daugybę projektų, kuriuos žiūrovai mato tiek prestižiniuose šalies meno renginiuose, tiek ir atokiausių Lietuvos miestelių kultūros namų, bibliotekų, muziejų, mokyklų salėse, sakralinėse erdvėse. Siekdama stiprinti lietuvybę su savo programomis V. Kochanskytė ne kartą yra gastroliavusi JAV, Kanadoje, Čekijoje, Estijoje, Rusijoje.
Menininkė, nuolat nustebinanti gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir jos kuriamų projektų intelektualumu, muzikos ir žodžio derme, teatrine žaisme.
Unicef Geros valios ambasadorė.

GIEDRĖ ZEICAITĖ – dainininkė, sopranas, tarptautinių konkursų laureatė.
Kamerinės muzikos atlikėja, itin artistiška dainininkė, žavinti ne tik ypatingai gražiu ir išvystytu vokalu, bet ir įtikinančia kūrinių interpretacija, jautriu autoriaus muzikinės minties perteikimu.

EDITA ZIZAITĖ – pianistė, tarptautinių festivalių dalyvė.
Pianistė, subtiliai įsiklausanti į partnerį, o jos preciziškas muzikavimas kūriniams suteikia netikėtų spalvų.

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012