(2019-12-11) 18.00 val. – Projektas „PROMOČIŲ GIESMĖS“ – „Sutartinių magija“ (Žagarės kultūros centre)

Projektas „PROMOČIŲ GIESMĖS“:
LAURITA PELENIŪTĖ – vokalas, būgnas, shruty box;
TADAS DEŠUKAS – smuikas, mandolina.
(Įėjimas nemokamas)

Unikalus, neįprastas muzikinis vakaras, kuriame visi tampa dalyviais, ne tik klausytojais. Kiekvienas pasirenka kuo nori būti, klausyti, stebėti ar dainuoti.

Sutartinių ir senųjų liaudies dainų vakaras, kuriame pagrindinį vaidmenį atliksite ir Jūs patys, lengvai išmokstamos sutartinės ir dainos leis nevaržomai panerti į autentišką dermę.  Dermės – tekančio laiko ir dabarties akimirkos, garso ir prisilietimo. Buvimo kartu be sienų, slenksčių ir išankstinių nusistatymų, žinojimo ir pasiruošimo. Čia ir dabar. Nuoga siela ir basom pėdom.

Kviečiu patirti bendravimą per garsą, per senąsias mūsų protėvių giesmes – sutartines. Unikalias, magiškas savo paprastumu ir skambesiu.

Visiškai nesvarbu iš kur tu, kas tu, kiek tau metų ir visus „aš nedainuojanti/nedainuojantis ir „man dramblys sėdi ant ausies“, „mane išmetė mokykloj iš choro“ atsinešk kartu, mesk į rato vidurį, lai byra į šukes ir išteka laisve tavo lūpom senosiom mūsų žemės upėm.

Lai teka….

Nereikia jokio išankstinio pasiruošimo.

Sutartinių laivą plukdys profesionali folkloro atlikėja, grupės „Marga muzika“ bei projekto „Promočių giesmės“ įkūrėja Laurita Peleniūtė, šį kartą kartu su bendražygiu smuikininku Tadu Dešuku. Tado kuriama stebuklinga muzika padės laivui neišklysti iš kelio ir atskleis dar nepatirtas sutartinių dermės platumas.

Pagal Žagarės kultūros centro projektą „Kilogramas kultūros provincijoj“.
Remia: Lietuvos kultūros taryba.

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012