(2019-08-11) 17.00 val. – eksperimentinio post-folkloro grupės „SEN SVAJA“ (Vilnius) koncertas (Žagarės kultūros centras)

 

SEN SVAJA – tai lietuvių eksperimentinio post-folkloro grupė iš Vilniaus, įsikūrusi 2010m. Senąsias lietuvių liaudies melodijas ir sutartines grupė praturtina rytų, slaviškais ir akustinio džiazo elementais. Kuriamos muzikos žanrai varijuoja nuo eksperimentinio neofolkloro iki meditacinio atspalvio muzikos. Kuriamoje muzikoje gausu įvairių tautų folkloro motyvų. Grupė linksta į šamanizmą, tai galima pastebėti meditacinio atspalvio kūriniuose. Nebijančios eksperimentuoti SEN SVAJA vis drąsiau žengia teatrališkuoju keliu, o vieną iš svarbiausių muzikanto savybių atlikėjos įvardina artistiškumą. Iš prūsų kalbos pavadinimas ‘sen swajjais’ reiškia ‘su savais’. Šia prasme sujungdami baltų bei kitų kultūrų tradicijas ir muzikinį skambesį, atlikėjai tiki, kad „savas“, yra nebūtinai vien tas, kuris yra šalia, bet ir tas „kitas“, kurį paverti savu.
Pagrindinės narės visus magiškus devynerius metus išliko dar vaikystėje susitikusios draugaitės. Dažnai grupės sudėtį paįvairindavo vyriškos giminės muzikantas. Būta ir gitaristų, lumzdelininkų, perkusistų, būgnininkų bei elektroninės muzikos atlikėjų. Tačiau pagrindinė sudėtis išliko tarp seserimis laumėmis pramintų trijų moterų. 
Muzika linksta link mitologinio pasakojimo pasitelkiant lietuvių liaudies muziką bei tautosaką. Trijų balsų eksperimentuojantys sąskambiai lydimi būgnų garsais bei teatralizuotais intarpais.

Koncertas nemokamas.

Pagal Žagarės kultūros centro projektą „Kilogramas kultūros provincijoj“.

Remia: Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012