(2019-07-26) 17.00 val. – „Forumo teatro“ dirbtuvės su Šiaulių dramos teatro aktore MONIKA ŠALTYTE

Liepos 26 d. Žagarės kultūros centre startuoja Joniškio savivaldybės remiamos “Forumo teatro” dirbtuvės, pagal Žagarės kultūros centro projektą „Trys pakopos į sėkmę“, kurių metu miestelio gyventojai, vadovaujami aktorės Monikos Šaltytės, kurs spektaklį aktualiomis bendruomenei temomis.

Forumo teatro metodas, toks populiarus Estijoje, Anglijoje, Švedijoje, Danijoje, vis plačiau taikomas ir Lietuvoje. Forumo teatras – kūrybiškas ir patrauklus teatro metodas, išryškinantis problemas taip, kad žiūrovai galėtų svarstyti sprendimus. Tai veiksmo teatras, jame būtinas aštrus konfliktas, akivaizdi priespauda, kuri „aukai“ baigiasi situacija be išeities. Šis teatras interaktyvus – ypatingai svarbus čia žiūrovo vaidmuo: jis vertina situaciją, įvardina konfliktą, jo priežastis, siūlo situacijos sprendimo būdus ir net išbando juos, pakeisdamas vieną iš aktorių ir iš naujo vaidindamas sceną. Dialogą tarp veiksmo dalyvių ir žiūrovų koordinuoja vedėjas, kuris yra atsakingas už grupėje kuriamą atmosferą, taisyklių laikymąsi, 
dalyvaujančių asmenų įtraukimą į diskusiją. Spektaklio scenoje gvildenamos būtent tos problemos, kurios rūpi konkrečiai auditorijai (smurtas, patyčios, ignoravimas, konfliktai su tėvais, mokytojais, diskriminacija, įžeidinėjimas).

Kviečiame visus susidomėjusius dalyvauti – amžius, lytis ar teatrinė patirtis – nesvarbu!

 

 

 

 

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012