(2019-05-31) 19.00 val. – grupių „SVIRES“ ir „SIGMA“ (Latvija) koncertas Žagarės kultūros centre.

 

ŽAGARĖS KULTŪROS CENTRAS ir „ŽAGARĖ FRINGE FESTIVALIS 2019“ pristato:

19.00 val. –  muzikos grupė „Svīres“:

https://www.facebook.com/Sv%C4%ABres-604924419673193/

https://www.facebook.com/events/676092002844181/

Muzikos grupę „Svīres“ sudaro trys profesionalios fleitomis grojančios atlikėjos: Santa Grigorjeva, Madara Behmane ir Zane Jurēvica. Šio trio tikslas – populiarinti šiuolaikines grojimo technikas ir naudoti platų garsų diapozoną. Grupės repertuaras yra labai įvairus: nuo klasikinės muzikos iki liaudies dainų, ir populiariosios muzikos aranžuočių bei galiausiai autentiškos muzikos. Ansamblio narės daugelį metų kartu grojo įvairiose grupėse, taip pat dainavo jaunimo chore „Kamēr …“. Pasirodymuose muzikantės groja fleitomis, dūdelėmis, ukulėlėmis, gitara, mandolina, kuokle, smuiku ir kitais muzikos instrumentais. 2016 m., Salacgryvos miestelyje, 5-ajame akustinės muzikos festivalyje „Sudraba kaija“, grupė „Svīres“ liaudies muzikos kategorijoje laimėjo pirmąją vietą. 2018 m. jie dalyvavo postfolkloro festivalyje „Gaviles“ Rygoje ir „ Līvas ciema svētki“ Liepojoje, taip pat 2019 m. festivalyje „ Āboļdārzs “. Koncerto metu Žagarės kultūros centre grupė „Svīres“ atliks latvių liaudies muziką su puikia aranžuote balsams, fleitoms, skritingiems tradiciniams muzikos instrumentams, taip pat autentišką muziką.

19.45 val. – viena iš geriausių Latvijos indie-pop-rock grupių „Sigma“:

https://www.facebook.com/sigma.lv/

https://www.facebook.com/events/839884093063409/

Indie-rock grupė „SIGMA“ iš Rygos savo debiutinį muzikos albumą „Sazaroto taku darzs“ (Garden of Forking Paths) išleido 2015 metais ir už jį gavo metinį Latvijos muzikos įrašų apdovanojimą „Geriausias alternatyvinės/indie muzikos albumas“. Grupę „SIGMA“ sudaro trys nariai: Jānis Ozoliņš (vokalas, klavišiniai), Kaspars Lastovskis (bosinė gitara) ir Uģis Eihvalds (perkusija). Jų muzika įtakota rock ir pop stilistikos ir dažnai įkvėpta minimalizmo. Grupė „nardo“ po platų alternatyvios/indie-pop muzikos vandenyną, o pagrindinį vaidmenį atlieka klavišiniai – tai išskirtinis jų muzikos skambesio bruožas. Plius minimalistinė estetika, bei geriausia šiuolaikinių Latvijos poetų poezija. „SIGMA“ muzikos šaknys yra indie-pop muzikos stiliuje, pridėjus psichodelinio roko elementų ir sudėtingų džiazinių struktūrų.
2019 m. grupė išleido antrąjį savo muzikos albumą „Mythologies“. O ypač svarbus faktas yra tas, kad visus albumo dainų tekstus parašė gerai žinomi latvių poetai – Kārlis Vērdiņš, Inese Zandere, Marts Pujāts, Anna Auziņa, Jānis Rokpelnis, Inga Gaile and Uldis Bērziņš.
Taip pat grupė išleido EP „Mythemes“, kurį sudaro 3 dainos latvių kalba ir 2 dainos išverstos į anglų kalbą.

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012