(2018-11-18) 11.00 val. ir 12.00 val. Šokio teatras „JUDESIO ERDVĖ“ pristato: „DEBESŲ GAUDYKLĖ“ – interaktyvus šokio ir judesio spektaklis, skirtas 6-18 mėnesių kūdikiams, bei jų tėveliams.

Žagarės kultūros centre

Įėjimas nemokamas
Reikalinga išankstinė registracija (kūdikis + suaugęs asmuo)
Teirautis ir registruotis tel.: 867445711

„Judesio erdvė“ facebooke: https://www.facebook.com/judesioerdve/

Video: https://www.facebook.com/judesioerdve/videos/510814529421685/

Spektaklyje pasakojama istorija nuo gyvybės užsimezgimo iki pat jos gimimo, nuo įsčiose girdimų ir jaučiamų besilaukiančios mamos lopšinių, dainuojamų savo dar negimusiam kūdikiui, prisilietimų, maudynių prieš miegą, tėčio sekamų pasakų iki pat pirmųjų kūdikio judesių, lytėjimo, pažinimo, žaidimo ir buvimo.
Pagrindinė spektaklio idėja – sukurti švelnumo ir saugumo pripildytą erdvę, kurioje kūdikiams galima būti taip, kaip norisi, kur stimuliuojama klausa, rega ir lytėjimas.
Spektaklio režisierė, šokio teatro „Judesio Erdvė“ vadovė ir choreografė Laura Geraščenko:
„Spektaklio muzika bei kuriami garsai grąžina kūdikį į patirtį mamos pilve. Dar būdamas motinos gimdoje kūdikis geba išskirti garsus. Jis girdi tėvų balsus, muziką, pasakojimus, kuriuos mama skaito garsiai, ir panašiai. Dar daugiau, kūdikis renkasi klausytis tų dainų ir eilių, kurias jis girdėjo dar prieš gimdamas, mamos pilve. Kurdami spektaklį taip pat rėmėmės ir tuo, jog judėjimas yra natūrali kūdikių būsena, jie taip pažįsta pasaulį, todėl į šalia judantį žmogų mažieji reaguoja ypatingai. Matomos spalvos aplinkoje sukelia tam tikras emocijas, įvairių paviršių lietimas siunčia nervinius impulsus, šokėjai-aktoriai atkartoja kūdikių judesius – visa tai skatina kūdikių fizinę ir emocinę raidą. Tam svarbi saugi erdvė, kurioje kūdikiai gali jaustis laisvai ir nevaržomai. Būtent tai ir siekiame sukurti „Debesų gaudyklėje“.“
Šiame spektaklyje atsisakoma vaikų spektakliams būdingo siužeto, čia visiškai nereikalingo elemento. Koncentruojamasi į būsenas, vaizdinius, prisilietimą ir nevaržomą judėjimą. Besikeičiančios spalvos sukelia tam tikras emocijas, įvairių paviršių lietimas siunčia nervinius impulsus, kūdikių judesiai, atkartojami šokėjų, padeda integruotis vystymosi judesiams, kuriami garsai ir niuniavimas grąžina kūdikį į patirtį mamos pilve, kuriama saugumo atmosfera ir stiprinamas ryšys. Muzikinė kompozicija bus kuriama iš vokalinių lopšinių, miksuojama su elektronine muzika.
Spektaklis kūdikiams svarbus tiek jiems patiems, jų vystymuisi, tiek ir tėvams, kurie gali stebėti savo mažylį, jo reakcijas ir jį dar geriau pažinti.
Spektaklis kurtas remiantis Dalijos Acin Thelander (lenkų choreografės, kuriančios šokio spektaklius kūdikiams) surinkta metodine medžiaga.

Spektaklio choreografė ir režisierė: Laura Geraščenko
Scenografė: Angelina Furmaniuk – Savickienė
Kostiumų dizainerė: Lina Andriukonė
Muzikos autorius: Kristijonas Lučinskas

Spektaklio rodymą Žagarėje remia – Lietuvos Kultūros Taryba. 
Pagal Žagarės kultūros centro projektą „Žagarės Fringe festivalio tiltai IV“

Projekto partneriai:
Žagarės bendruomenė „Veidė“,
Žagarės specialioji mokykla,
Žagarės gimnazija,
Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras,
Asociacija „Amatų miestelis“,
VšĮ „Žagarės balselis“,
Joniškio rajono laikraštis „Sidabrė“,
Portalas „manojoniskis.lt“,
Radio stotis „FixFM“.

 
 
Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012