(2018-02-24) 19.30 val. Renginių ciklas „Žagarės Fringe festivalio tiltai“ pristato: „WATERFLOWER“ (LV)

 

2018 – 02 – 24 d.

19.30 val.

Žagarės kultūros centre

„WATERFLOWER“ (LV)

(renginys nemokamas)

Video: https://www.youtube.com/watch?v=v1p9kTngT6o

„Waterflower“ yra menininkės Sabine Moore audiovizualinis projektas. Sabine pasirodymai – tai lyg kelionė į unikalų ir nepakartojamą pasaulį, kuriame vaizdai ir muzika susipiną į vieną, harmoningą organizmą. Sceninis „Waterflower“ įvaizdis yra įkvėptas XIX a. Art Nouveau stiliaus piešinių ir iliustracijų (pvz.:  Mucha, Beardsley).

„Waterflower“ atliekamoje muzikoje susipina „electronica“, „experimental pop“, „ambient“ muzikiniai žanrai. Jos daugiasluoksnės kompozicijos yra sukurtos iš sempluotų garsų, tokių kaip žaisliukų pypsėjimai, tekantis vanduo, stiklo karoliukai ir pan., tada sumaišomi su sintezatoriais ir kitais orkestriniais garsais, tokiais kaip smuikas, vaiduokliškos fortepijono melodijos ir didingas vokalas.

„Waterflower“ pasirodymų metu, naudojant talpinius jutiklius, gyvas vazoninis augalas transformuojamas į savotišką sensorinį sintezatorių. Tokia garsų išgavimo technika leidžia menininkui augalą naudoti kaip midi valdiklį realiuoju laiku. Gamta, mokslas ir jų sąveika – tokios pagrindinės video animacijų temos, kurios yra rodomos „Waterflower“ pasirodymų metu. Galima sakyti, kad „Waterflower“  – tai mokslinės fantastikos kelionė kažkur už mūsų realaus pasaulio ribų.  

Nors dažnai bendradarbiauja su poetais ir šiuolaikiniais šokėjais, įkvėptais „Waterflower“ muzikos, pati Sabine savo pasirodymuose taip pat kuria išskirtinį įvaizdį ir ryškius personažus.  Tai pabrėžia daug sceninių kostiumų, kurie naudojami pasirodymų metu.

Sabine taip pat kuria ir „performance art“ žanre, yra electroclash grupės „MMMM“ (LV) narė, doom folk/ambient grupės „Lost harbours“ (UK/LV) narė, o taip pat avant-garde grupės „Vairāk Kauna Nav“ (LV/DE) buvusi narė.

Nuo 2006 m., kuomet buvo sukurtas „Waterflower“ projektas (iš pradžių „Kroffork“ vardu), buvo daugybė pasirodymų Baltijos šalyse, Skandinavijoje ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Vengrijoje, Serbijoje, Ispanijoje, Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje, įskaitant festivalius: Positivus (LV), Ladyfest Tallinn (EE), Tenderete (SP), Eskusplosion (FI) ir Leigh Folk Festival (UK).

Visos teisės saugomos www.zagareskulturoscentras.lt 2012